Cilt: 1 - Sayı: 2 - Ekim 2022

					Cilt: 1 - Sayı: 2 - Ekim 2022 Gör

Cihannüma Sosyal Bilimler Akademi Dergisinin (CİHANSOBAD) yeni sayısıyla yeniden karşınızdayız. Bu sayımızda da özgün araştırma makalelerini (b)ilim dünyasının ilgisine sunuyoruz.

Türkiye’nin son yirmi yılda kamu diplomasisi alanında elde ettiği başarılar bu sayıdaki ilk makalemizin konusunu teşkil ediyor. Yahudilikteki ahit anlayılı üzerine bir makaleyi Çağdaş Türk Edebiyatı üzerine bir makale takip etmektedir.

Bu sayımızda ayrıca iki değerlendirme yazısı bulunmakta. Birincisi Wael Hallaq’ın İmkansız Devlet’i üzerine yazılmış bir kitap değerlendirmesi, diğeri ise Diyarbakır’da 23-26 Mayıs 2022 tarihleri arasında yapılmış Uluslararası Sezai Karakoç Sempozyumunun değerlendirmesidir.

Cihannüma Sosyal Bilimler Akademi Dergisi hali hazırda belli alan indeksleri tarafından taranan uluslararası hakemli bir dergidir, ancak amacımız dergimizi kısa vadede daha etkili dizinler tarafından taranan bir dergi haline getirmektir. Bunu başaracağımıza olan inancımız tamdır. Bu vesileyle bu sayının sizlere ulaşmasında emeği geçen herkese teşekkür eder, keyifli okumalar dilerim.

Baş Editör
Doç. Dr. Ebubekir CEYLAN
İstanbul, Türkiye, 2022

Yayınlanmış: 2022-10-30