Makale Çağrısı

2023-09-18

Cihannüma Teknoloji, Fen ve Mühendislik  Bilimleri Akademi Dergisi Makale Çağrısı

Son gönderme tarihi: 15 Kasım 2023

Değerli Akademisyenler;

Cihannüma Teknoloji, Fen ve Mühendislik  Bilimleri Akademi Dergisi olarak yayım hayatına giren CİHANTEFMAD zengin ve seçkin bilim kurulu ve editörleriyle kuruluş aşamasını tamamlamış ve ilk sayısını yayımlamıştır.

Dergimiz özellikle Teknoloji, Fen ve Mühendislik alanlarında toplumumuzun ve dünyamızın ihtiyaçlarının belirlenip çözülmesinde uluslararası çözümleri akademik olarak paylaşmayı amaçlamaktadır. Süreç içerisinde SCI Expanded kapsamında uluslararası saygın bir dergi olmayı hedefliyoruz.

Online olarak yılda iki sayı ile yayın yapacak olan CİHANTEFMAD, Çevre Mühendisliği, Fizik, Kimya, Gıda Mühendisliği, Harita Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Enerji Sistemleri, Makine, Endüstri, Matematik, Elektrik-Elektronik, Şehir ve Bölge Planlama, Nanobilim ve Nanomühendislik, İstatistik, İnşaat Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Biyoteknoloji, Metalürji ve Malzeme Mühendisliği, Biyomedikal Mühendisliği, Adli Bilişim Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Endüstriyel Tasarım ve benzeri alanlarda Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde hazırlanmış özgün ve bilimsel makale, kitap değerlendirmesi ve raporlar ile çeviri makalelerine yer verilecektir. Dergimize gönderilen makaleler ve diğer eserler çift taraflı kör hakemlik değerlendirmesi sonrasında ücretsiz olarak yayımlanacaktır.

Dergimize bilimsel çalışmalarınızı göndermenizi beklediğimizi bildirir, saygılar sunarız.

--------------------------

Journal of Cihannuma Technology, Natural Science and Engineering Academy

Deadline for Submission: November 15, 2023

Dear Academicians;

As Journal of Cihannuma Technology, Natural Science and Engineering Academy, JOCTENSA has completed the establishment phase with its distinguished scientific board and editors.

Our journal intends to disseminate scientifically international solutions to the challenges after having determined the needs of our society and the world within the fields of technology, natural science and engineering. We aim to be an internationally recognised journal indexed by SCI Expanded.

As biannually online published, JOCTENSA includes original, scientific articles, book reviews, reports, translation articles written in Turkish, English and Arabic in the following fields:

Environmental Engineering, Physics, Chemistry, Food Engineering, Geomatics Engineering, Molecular Biology and Genetics, Energy Systems, Machine, Industry, Mathematics, Electric-Electronics, Urban and Regional Planning, Nanoscience and Nanoengineering, Statistics, Constructional Engineering,   Mechatronics Engineering, Biotechnology,   Metallurgical and Materials Engineering, Biomedical Engineering, Computer Forensics Engineering, Aircraft Engineering, Computer Engineering and Industrial Design.

The articles and other scientific works submitted to our Journal are published free of charge following a double-blind reviews.

With kind regards, we would like to receive and publish your scientific studies in our Journal.

--------------------------

أيها الأكاديميون الأعزاء ؛

أكملت مجلة جهان نما للتكنولوجيا و العلوم والهندسة الأكاديمية "JOCTENSA" مرحلتها التأسيسية مع لجنة ومحرريها العلميين الثريين والمتميزين و التي بدأت حياتها النشرية كإحدى مجلات لمؤسسة جهان نما "Cihannüma "الأكاديمية.

تهدف مجلتنا إلى مشاركة و مساهمة الحلول الدولية أكاديميًا في تحديد وحل احتياجات مجتمعنا وعالمنا ، لا سيما في مجالات التكنولوجيا والعلوم والهندسة. و في هذه العملية نهدف إلى أن نصبح مجلة تحظى باحترام دولي في نطاق SCI Expanded.

ستصدر مجلة JOCTENSA عددين سنويًا عبر الإنترنت ، وستنشر المقالات الأصلية والعلمية و مراجعات الكتب والتقارير المعدة باللغات التركية والإنجليزية والعربية في مجلات الهندسة البيئية والفيزياء والكيمياء وهندسة الأغذية وهندسة الخرائط والبيولوجيا الجزيئية وعلم الوراثة وأنظمة الطاقة والآلات والصناعة والرياضيات والكهرباء والإلكترونيات وتخطيط المدن والتخطيط الإقليمي ، علم النانو والهندسة النانوية. ، الإحصاء ، الهندسة المدنية ، هندسة الميكاترونكس ، التكنولوجيا الحيوية ، هندسة المعادن والمواد ، الهندسة الطبية الحيوية ، هندسة الطب الشرعي ، هندسة الطيران ، هندسة الكمبيوتر والتصميم الصناعي والمجالات المماثلة ، سيتم نشر المقالات والأعمال الأخرى المرسلة إلى مجلتنا مجانًا بعد تقييم المراجعة المزدوجة التعمية

نود إعلامكم بأننا نأمل منكم إرسال دراساتكم العلمية إلى مجلتنا ، ونقدم احترامنا.لكم

--------------------------

Editor
Doç. Dr. Kadri DOĞAN
cihantefmad@gmail.com
editorjoctensa@cihannumaacademy.org
https://www.cihannumaakademi.org/cfbad/index